حق ماموریت چیست و چگونه محاسبه می‌شود؟

14 بهمن 1402
جهت دریافت خدمات لطفا فرم درخواست دمو را تکمیل کنید
ثبت درخواست
حق ماموریت چیست و چگونه محاسبه می شود

حق ماموریت یکی از حقوق کارمندان و کارگران است که توسط کارفرما پرداخت می‌شود. فعالیت‌های برخی از شرکت‌ها و سازمان‌ها، خارج از محل مستقر نیروهای سازمانی‌ست و برخی از نیروها ناچار به طی مسیر برای انجام امور مربوطه هستند. از این فرایند به عنوان ماموریت یاد می‌شود و نیروهایی که به این ماموریت‌ها می‌روند باید حق ماموریت بگیرند. در این مقاله به تعریف ،فرمول و روش محاسبه حق ماموریت آن و موارد قانونی نوشته‌ایم: 

حق ماموریت چیست؟

حق ماموریت، مبلغی است که به کارمندان و کارگرانی که برای انجام وظایف کاری به خارج از محل خدمت خود اعزام می‌شوند، پرداخت می‌شود. این مبلغ، شامل هزینه‌های رفت و آمد، اقامت، غذا و سایر هزینه‌های مرتبط با ماموریت است.
میزان و محاسبه حق ماموریت، بر اساس توافق بین کارفرما و کارگر تعیین می‌شود. در صورتی که این مبلغ در قرارداد یا موافقت بعدی بین کارفرما و کارگر تعیین نشده باشد، میزان آن بر اساس ضوابط و مقرراتی که توسط وزارت کار و امور اجتماعی تعیین می‌شود، محاسبه خواهد شد. حق ماموریت، مشمول مالیات بر درآمد حقوق است.

حق ماموریت در قانون کار

طبق ماده ۴۶ قانون کار، فوق العاده ماموریت نباید کمتر از مزد ثابت و یا مزد روزانه مبنای فرد باشد. به‌علاوه هزینه‌های رفت و برگشت نیز باید توسط شرکت پرداخت شود. این قانون حق ماموریت در قانون کار است اما باید بدانید که مبلغ مشخصی برای حق ماموریت‌ها در نظر گرفته نشده و در برخی موارد حتی فرمول خاصی برای محاسبه حق ماموریت در نظر نمی‌گیرند. 

انواع حق ماموریت

حق ماموریت، بر اساس عوامل مختلف، به انواع مختلفی تقسیم می‌شود. برخی از مهم‌ترین انواع حق ماموریت عبارتند از:

حق ماموریت روزانه

یکی از پرتکرارترین ماموریت‌ها، ماموریت‌های روزانه است. در این مورد کارگر باید حداقل ۵۰ کیلومتر از محل کار خود دور شده باشد و یا شب را در مقصد اقامت داشته باشد. در چنین حالتی به او فوق العاده ماموریت تعلق می‌گیرد. هزینه‌های رفت و آمد به محل ماموریت روزانه طبق قانون بر عهده کارفرما است.

حق ماموریت ساعتی

ماموریت های ساعتی، در واقع ماموریت هایی هستند که در آن کارگر طی ساعات روز برای انجام امور محوله از محل شرکت خارج می شود. این ماموریت ها به دلیل کم بودن فاصله و انجام در ساعات کاری، شامل پرداخت حق ماموریت نمی شود. هر چند اگر کارگر در ساعات غیر کاری به ماموریت های ساعتی برود، شامل پرداخت اضافه کاری می گردد. هزینه های رفت و آمد ماموریت های ساعتی نیز بر عهده کارفرما است و یک سامانه حضور و غیاب آنلاین عهده دار انجام این امور است.

حق ماموریت خارجی 

از مهم‌ترین و البته هزینه‌بردارترین ماموریت‌ها، ماموریت‌های خارجی است. هزینه‌های جاری این ماموریت‌ها مانند هزینه اقامت، خوراک، بلیط رفت و برگشت و عوارض خروج از کشور همگی توسط کارفرما پرداخت می‌شوند. البته درباره نحوه پرداخت حق ماموریت و هزینه ها در ماده ۵۴ قانون کار صحبتی نشده است. بنابراین بهتر است در صورتی که درباره هزینه‌ها در قرارداد کاری خود صحبت نکرده‌اید قبل از انجام ماموریت حتما درباره نحوه پرداخت ها با کارفرما توافق کنید.

حق ماموریت شبانه روزی

حق ماموریت شبانه روزی، شامل هزینه‌های رفت و آمد، اقامت، غذا و سایر هزینه‌های مرتبط با ماموریت شبانه روزی می‌شود.

فرمول محاسبه حق ماموریت 1402

همانطور که پیشتر اشاره شد حق ماموریت برای بسیاری از سازمان‌ها فرمول خاصی ندارد و آنها بر طبق قوانین و اصول داخلی خود برای ماموریت‌ها مبلغی می‌پردازند. با این حال بر طبق عرف شرکت‌ها از برخی فرمول‌ها برای پرداخت حق ماموریت استفاده می‌شود. همچنین برخی از سایت‌ها نرم افزار حق ماموریت هم ابداع کرده‌اند که کار را برای آن دسته از شرکت‌هایی که بر طبق فرمول عمل می‌کنند راحت کرده است. در ادامه به توضیح نحوه محاسبه حق ماموریت 1402 می‌پردازیم:

حق ماموریت داخلی

در صورتی که حق ماموریت داخلی، روزانه باشد، فرمول محاسبه آن به شرح زیر است:

حق ماموریت روزانه = مزد مبنای روزانه × ضریب حق ماموریت

در صورتی که حق ماموریت داخلی، شبانه روزی باشد، فرمول محاسبه آن به شرح زیر است:

حق ماموریت شبانه روزی =

 (مزد مبنای روزانه × ضریب حق ماموریت) + هزینه رفت و آمد + هزینه اقامت + هزینه غذا

حق ماموریت خارجی

در صورتی که حق ماموریت خارجی، روزانه باشد، فرمول محاسبه آن به شرح زیر است:

حق ماموریت روزانه = مزد مبنای روزانه × ضریب حق ماموریت × نرخ ارز

در صورتی که حق ماموریت خارجی، شبانه روزی باشد، فرمول محاسبه آن به شرح زیر است:

حق ماموریت شبانه‌روزی = 

(مزد مبنای روزانه × ضریب حق ماموریت × نرخ ارز )+ هزینه رفت و آمد + هزینه اقامت + هزینه غذا

  • ضریب حق ماموریت

ضریب حق ماموریت، توسط وزارت کار و امور اجتماعی تعیین می‌شود. این ضریب، بر اساس عوامل مختلفی مانند نوع حق ماموریت، مدت زمان ماموریت، و محل ماموریت تعیین می‌شود.

  • مزد مبنای روزانه

مزد مبنای روزانه، مبلغی است که به عنوان پایه محاسبه حقوق و مزایای کارگر در نظر گرفته می‌شود. این مبلغ، معمولاً معادل یک سی و سوم مزد ماهانه کارگر است.

شرایط حق ماموریت

قرارداد یا موافقت بعدی

حق ماموریت، تنها در صورتی به کارگر تعلق می‌گیرد که کارگر به موجب قرارداد یا موافقت بعدی به ماموریت اعزام شود. قرارداد یا موافقت بعدی، باید به صورت کتبی باشد و در آن، محل ماموریت، مدت زمان ماموریت، و سایر شرایط ماموریت مشخص شده باشد.

خارج از محل خدمت

حق ماموریت، تنها در صورتی به کارگر تعلق می‌گیرد که ماموریت خارج از محل خدمت کارگر باشد. محل خدمت کارگر، مکانی است که کارگر در آن مشغول به کار است. در صورتی که کارگر به موجب قرارداد یا موافقت بعدی به ماموریت اعزام شود، اما ماموریت در محل خدمت کارگر باشد، حق ماموریت به کارگر تعلق نمی‌گیرد.:

نوع حق ماموریت

حق ماموریت کارکنان، بر اساس نوع آن، به دو دسته داخلی و خارجی تقسیم می‌شود. حق ماموریت داخلی، به ماموریت‌هایی گفته می‌شود که در محدوده یک شهر یا استان انجام می‌شوند. حق ماموریت خارجی، به ماموریت‌هایی گفته می‌شود که خارج از کشور انجام می‌شوند.

مدت زمان ماموریت

حق ماموریت، بر اساس مدت زمان آن، به دو دسته روزانه و شبانه روزی تقسیم می‌شود. حق ماموریت روزانه، به ماموریت‌هایی گفته می‌شود که مدت زمان آن کمتر از یک روز است. حق ماموریت شبانه روزی، به ماموریت‌هایی گفته می‌شود که مدت زمان آن بیش از یک روز است.

محل ماموریت

حق ماموریت، بر اساس محل ماموریت، به دو دسته ساده و مستقر تقسیم می‌شود. حق ماموریت ساده، به ماموریت‌هایی گفته می‌شود که نیاز به اقامت در محل ماموریت ندارد. حق ماموریت مستقر، به ماموریت‌هایی گفته می‌شود که نیاز به اقامت در محل ماموریت دارد.

هزینه‌ها در ماموریت به چه صورت است؟

هزینه‌های ماموریت، شامل هزینه‌های رفت و آمد، اقامت، غذا و سایر هزینه‌های مرتبط با ماموریت است. این هزینه‌ها، بر اساس توافق بین کارفرما و کارگر تعیین می‌شود. در صورتی که میزان هزینه‌های ماموریت در قرارداد یا موافقت بعدی بین کارفرما و کارگر تعیین نشده باشد، میزان آن بر اساس ضوابط و مقرراتی که توسط وزارت کار و امور اجتماعی تعیین می‌شود، محاسبه خواهد شد.

هزینه رفت و آمد

هزینه رفت و آمد، شامل هزینه‌های حمل و نقل، اقامت در هتل یا مسافرخانه، و سایر هزینه‌های مرتبط با رفت و آمد به محل ماموریت است.

هزینه اقامت

هزینه اقامت، شامل هزینه‌های اجاره اتاق، غذا، و سایر هزینه‌های مرتبط با اقامت در محل ماموریت است.

هزینه غذا

هزینه غذا، شامل هزینه‌های تهیه غذا یا استفاده از خدمات رستوران در محل ماموریت است.

سایر هزینه‌ها

سایر هزینه‌های مرتبط با ماموریت، شامل هزینه‌های جانبی مانند هزینه‌های تلفن، اینترنت، و سایر هزینه‌های مرتبط با انجام وظایف کاری در محل ماموریت است.

مالیات حق ماموریت

بر اساس قانون یکی از موارد معافیت مالیات حقوق هزینه سفر و فوق العاده مسافرت مربوط به شغل، از پرداخت مالیات معاف است. علیرغم عدم تعلق بیمه و مالیات به فوق العاده ماموریت، انجام امور زیر در خصوص اسناد و مدارک ماموریت ضروری است:

  • جمع آوری و نگهداری کلیه مستندات مربوط به هزینه‌های ماموریت و فوق العاده پرداختی به مامور که در این صورت در زمان رسیدگی، (در صورت نیاز) در اختیار سازمان مالیاتی(سامانه مودیان) قرار می‌گیرد.
  • ارسال یک نسخه از حکم ماموریت برای سازمان تامین اجتماعی که البته هرچند ضروری نیست اما انجام این توصیه می‌شود این کار را انجام دهید. زیرا بدین ترتیب در صورتی که حین ماموریت، حادثه‌ای برای مامور پیش آید، خدمات درمانی و مستمری برای او سریعتر لحاظ می‌گردد.

جمع‌بندی

اساس حق ماموریت را می‌توان از دو جنبه اصلی بررسی کرد:
جنبه اول، جبران هزینه‌های ناشی از سفر کارکنان برای انجام وظایف کاری است.
این هزینه‌ها شامل هزینه‌های حمل و نقل، اقامت، غذا، و سایر هزینه‌های مرتبط با سفر است. پرداخت حق ماموریت به کارکنان کمک می‌کند تا این هزینه‌ها را جبران کنند و از ضرر مالی آنها جلوگیری شود.
جنبه دوم، تشویق کارکنان به انجام وظایف کاری خارج از محل کار است.
ماموریت‌های کاری می‌تواند شامل سفرهای داخلی یا بین‌المللی باشد. پرداخت حق ماموریت به کارکنانی که برای انجام وظایف کاری خود به سفر می‌روند، نشان‌دهنده قدردانی کارفرما از زحمات آنها است و می‌تواند انگیزه آنها را برای انجام وظایف کاری افزایش دهد.

دیدگاه‌ها

ثبت دیدگاه

دیدگاه دیگران

دیدگاهی ثبت نشده است
مقالات مشابه

کنترل حقوق در دستان توست

با امکان برداشت روزانه حقوق توسط حسابو، علاوه بر کنترل حقوق و هزینه‌ها، سلامت مالی را هم به‌دست بیاور
ثبت درخواست
من کارمند هستم
می‌خواهم درباره حسابو بیشتر بدانم
من کارفرما هستم
می‌خواهم بدانم حسابو چه خدماتی ارائه می‌دهد